lubZarejestruj

Piec na pellet AMG IULIA 6,3 kW + pilot

Wersja do druku
Piec pelletowy "IULIA" 6,3 kW, z termostatem, pełną automatyką i pilotem.

UWAGA! Ze względu na zapewnienie Państwu usług serwisowych sprzedaż możliwa tylko w odległości do 100 km od Warszawy.


Klientów z dalszych okolic zapraszamy do kontaktu – pomożemy w znalezieniu odpowiedniego dystrybutora, który zapewni Państwu serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.Piec na pellet IULIA to spełnienie oczekiwań Klientów, którzy poszukiwali urządzeń grzewczych o mniejszych mocach. Doskonale sprawdzą się w mieszkaniach, domkach letniskowych, niewielkich biurach i pracowniach.

Urządzenia te są zautomatyzowane, a regulacja pracy może odbywać się zarówno z panelu sterowania, jak i za pomocą pilota. System sterowania umożliwia samoczynne rozpalanie, sterowanie temperaturą, a także programowanie czasu pracy, czyli automatyczne włączanie i wyłączanie pieca z możliwością automatycznego powtarzania każdego dnia.

Główne zalety piecyka IULIA 6,3 kW:

 • posiadają nowoczesną stylistykę i niewielkie rozmiary, dzięki czemu doskonale wpasują się w każde wnętrze,
 • wyświetlacz znajdujący się na tylnej części pieca, wskazuje ustawione programy, kody błędów oraz temperaturę otoczenia,
 • pilot zdalnego sterowania umożliwia włączenie wszystkich funkcji także z odległości,
 • serwis: po 1200 godzinach od ostatniego serwisu, piec automatycznie przypomni o konieczności skontaktowania się z serwisem technicznym w sprawie konserwacji urządzenia,
 • funkcja ekonomiczna: poprzez osiągnięcie żądanej temperatury, piec będzie pracował na minimalnej mocy, oszczędzając tym samym paliwo,
 • programowanie dzienne: można zaprogramować automatyczne włączenie i wyłączenie pieca w określonych godzinach - po uruchomienia funkcji AUTOMAT cykl będzie się powtarzał codziennie, do chwili wyłączenia funkcji,
 • automatyczne ładowanie pelletu - odbywa się przy pomocy podajnika ślimakowego,
 • funkcja TURBO - piec został wyposażony w funkcję TURBO, która została opracowana na wypadek konieczności ogrzania pomieszczenia w szybkim czasie,
 • wbudowany wentylator nadmuchowy rozprowadza ciepło w pomieszczeniu, w którym stoi piecyk,
 • 5 prędkości wentylatora,
 • mechaniczny wyrzut spalin - piec nie wymaga podłączenia do tradycyjnego komina, ponieważ spaliny mogą zostać wyrzucone mechanicznie rurą o średnicy 80 mm przez ścianę,
 • niewielka ilość popiołu - popiół zbiera się w szufladce pod paleniskiem (z 1 tony pelletu powinno być nie więcej niż 7 kg popiołu, wg normy DIN+).

Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego pracę pieca:Regularne czyszczenie pieca wydłuża jego żywotność i ma duży wpływ na jego wydajność. Zaleca się czyszczenie pieca minimum 2-3 razy w tygodniu za pomocą odkurzacza do popiołu lub separatora popiołu, który można podłączyć pod zwykły odkurzacz.

"Nie ogrzewamy nieba". Sprawność pieca IULIA wynosi 92,7% - potwierdzona szczegółowymi badaniami. Oznacza to, że piec, podczas procesu spalania, wykorzystuje 92,7% ciepła z każdego spalonego kilograma paliwa. Piece o mniejszej sprawności nie uzyskują takiej ilości ciepła, a niewykorzystane ciepło ucieka do komina w formie gorących spalin - stąd gorące rury kominowe. Prawidłowo zaprojektowana komora spalania oraz wymiennik ciepła maksymalnie wykorzystują wytworzone podczas spalania ciepło (gorące "spaliny" ogrzewają wymiennik ciepła i dużo chłodniejsze trafiają do komina) oraz pozwalają na uzyskanie wyższych temperatur przy mniejszym zużyciu paliwa, a tym samym dają spore oszczędności.

Dołączony do pieca pilot umożliwia pełne sterowanie bez konieczności podchodzenia do urządzenia. Za jego pomocą możemy ustawić różne tryby pracy oraz zaprogramować automatyczne włączanie i wyłączanie pieca.

Gwarancja dla piecyków IULIA wynosi 2 lata.Kolorystyka


Piecyki dostępne są w obudowie w kolorze czarnym.

Na życzenie Klienta jest możliwość odpłatnej zmiany koloru na dowolny z palety RAL. Koszt zmiany koloru to 140 zł brutto. Termin oczekiwania to ok. 7 dni roboczych.

Moduł Wi-Fi - czyli sterowanie pracą pieca za pomocą smartfona, tabletu i laptopa przez internet (moduł dostępny osobno).


Piece Artel mają możliwość podpięcia modułu Wi-Fi. Moduł taki pozwala na zdalne sterowanie piecem za pośrednictwem aplikacji w telefonie, tablecie lub na laptopie.
Jest to opcja szczególnie przydatna w pomieszczeniach, w których przebywamy nieregularnie i nie ma konieczności ich stałego ogrzewania.
Jeśli dysponujemy domkiem letniskowym, do którego zaglądamy raz na jakiś czas, na przykład na jeden, dwa weekendy w miesiącu, to zazwyczaj ogrzewanie włączamy dopiero po przyjeździe na miejsce. Domek jest wyziębiony, a zanim się nagrzeje po prostu marzniemy. Mając zamontowany moduł Wi-Fi możemy zmienić ten stan rzeczy. Załóżmy, że w piątek rano podejmujemy decyzję, że w ten weekend jedziemy na działkę. Łączymy się zatem z piecem poprzez moduł Wi-Fi i ustawiamy uruchomienie pieca. Gdy po pracy dojedziemy na miejsce, powita nas przyjemne ciepło. Wcześniej musimy jedynie zadbać o pełny zasobnik, żeby piec miał skąd czerpać paliwo.


Istnieje możliwość zakupu z 8% stawką VAT

O szczegóły pytaj sprzedawcę.

Opinie o produkcie

Zobacz produkty pasujące do: Piec na pellet AMG IULIA 6,3 kW + pilot