lubZarejestruj

Kocioł c.o. BOILER MTM typ 200 (191-233 kW) + palnik CTB-180

Wersja do druku
Kotły BOILER MTM są kotłami stalowymi dwuciągowymi o wysokiej sprawności, posiadają dopuszczenia unijne CE, idealne do ogrzewania obiektów średniodużych. Specjalnie zaprojektowane do współpracy z palnikami wentylatorowymi gazowymi oraz olejowymi.

Kocioł BOILER MTM 200Kocioł typu BOILER MTM jest niskotemperaturowym, stalowym kotłem wodnym o dwuciągowym przepływie spalin w komorze spalania.

Jest przystosowany do pracy z nadmuchowymi palnikami gazowymi, olejowymi, gazowo olejowymi lub palnikami multi olejowymi.

Kocioł BOILER MTM jest przeznaczony do wytwarzania wody o maksymalnej temperaturze 95oC i przystosowany do pracy w pompowych, ciśnieniowych instalacjach grzewczych.

Konstrukcja kotła pozwala osiągnąć wysoką sprawność do 92%.

KONSTRUKCJA

Korpus kotła – stal ST 37/2 (wg DIN 17100)
Płomieniówki – stal ST 35 (wg DIN 1629) bez szwu
Zawirowywacze spalin – INOX AISA 304
Izolacja przednich drzwi – materiał ceramiczny ASFIL
Obudowa kotła – blacha stalowa 1 mm (DKP) lakierowana proszkowo
Izolacja korpusu kotła – wata szklana 80 mm z folią aluminiową

Kocioł jest zaprojektowany aby elementy objęte płomieniem palnika miały styczność z przestrzenią wodną kotła. Średnica, ilość oraz długość płomieniówek jest tak dobrana aby była możliwość wykorzystania maksymalnej mocy cieplnej spalin. Poszczególne elementy kotła są spawane na automatach spawalniczych (MIG-MAG) metodą impulsową. Tylnej części kotła znajdują się drzwiczki rewizyjne.
Kotły BOILER MTM przystosowane są do pracy przy ciśnieniu roboczym 4-5 bar (zależnie od mocy kotła). W zakładzie produkcyjnym każdy kocioł poddawany jest próbie ciśnieniowej na ciśnienie 6 8 bar (zależnie od mocy kotła).

Drzwi kotła są izolowane materiałem ceramicznym (ASFIL) produkcji niemieckiej oraz dodatkowo od zewnątrz watą szklaną.
Konstrukcja drzwi pozwala na ich otwieranie zarówno lewo jak i w prawo. Dla ich uszczelnienia zastosowano specjalny sznur uszczelniający. Za pomocą zawiasów drzwi utrzymywane są w pozycji pionowej.
Drzwi kotłowe posiadają otwór służący do zamontowania palnika oraz wziernik do komory spalania.

AUTOMATYKA

Każdy kocioł standardowo wyposażony w podstawowy panel sterujący posiadający STB - zabezpieczenie przed przegrzaniem. Ponadto istnieje szeroka gama paneli sterujących z regulacją pogodową dobieranych w zależności od potrzeb instalacji. Każdy panel sterujący zawiera komplet czujników i okablowania.

JAKOŚĆ I GWARANCJA

Wysoką jakość kotłów zapewnia odpowiedni proces projektowy, produkcyjny, technologia oraz zastosowane materiałów, przy rygorystycznych wymogach ISO 9001:2000, który posiada fabryka.


Palnik CTB180


MTM typ CTB - 180 to wysokiej klasy palnik inżekcyjny, którego prosta oraz niezawodna konstrukcja sprawia, że jest on najlepiej przystosowanym palnikiem do spalania takich paliw jak oleje:
 • roślinne (biopaliwa),
 • roślinne zużyte, tzw. posmażalnicze (gastronomia),
 • oleje mineralne (w tym zużyte oleje silnikowe, przekładniowe,
 • hydrauliczne typu HBO I,II,III),
 • oleje opałowe średnie i lekkie,
 • oleje napędowe.


Palnik przystosowany jest do pracy w zakresie mocy od 80 do 220 kW.

Nasza firma jest producentem najwyższej klasy palników oraz pieców multiolejowych od 1997 roku. Nasze urządzenia cieszą się od lat wielkim uznaniem nie tylko pojedynczych użytkowników, lecz także wielkich firm z branży motoryzacyjnej. Kupując sprawdzony produkt z naszej firmy, masz pewność, że urządzenie jest w pełni przetestowane oraz skonstruowane na podzespołach wiodących firm z zakresu urządzeń HVAC.

Wszystkie palniki naszej produkcji posiadają deklarację zgodności WE oraz zostały oznaczone Europejskim znakiem CE.

W cenę kompletu palnika są wliczone niezbędne akcesoria takie jak:

 • pompa paliwa z silnikiem elektrycznym
 • filtr dokładnego oczyszczania (wielokrotnego stosowania)
 • flansza montażowa
 • uszczelka flanszy
 • przewód elastyczny olejowy
 • wtyk zasilający (Euro 7-pin)
 • instrukcja obsługi
 • gwarancjaDo ostatecznego uruchomienia palnika potrzebne są (do nabycia w sklepie MTM):
 • zbiornik z paliwem,
 • elastyczny wąż paliwowy o średnicy wewnętrznej 16 mm łączący zbiornik z palnikiem,
 • kompresor do wytwarzania sprężonego powietrza około 63 l/min., 2,5bar.,
 • komin,
 • kocioł lub nagrzewnica.


Szanowny kliencie, ze względu na rosnącą popularność oleju zużytego i jego wykorzystanie jako alternatywne paliwo, którym można ogrzewać domy, hale i innego rodzaju przestrzenie, na polskim rynku pojawia się coraz szersza gama urządzeń do tego przeznaczonych. Większość z nich, również prezentowanych na portalu Allegro, to urządzenia pozbawione podstawowych zabezpieczeń oraz uproszczone do minimum, nie spełniające norm bezpieczeństwa pracy urządzenia, jak i bezpieczeństwa eksploatujących je osób. Zanim zdecydujesz się na zakup u konkurencji zapytaj sprzedawcę jaki kraj i jaka firma wyprodukowała interesujący Państwa produkt i jaka jest dostępność części zamiennych. Niestety, coraz częściej możemy natknąć się na chińskie palniki produkowane przez anonimowe firmy, które z braku części zamiennych działają do pierwszej awarii.

Decydując się na zakup palnika w naszej firmie mają Państwo pewność, że proponowany produkt jest polski. Nasze palniki bazują na markowych i sprawdzonych podzespołach powszechnie stosowanych przez największych na świecie producentów urządzeń grzewczych.

Zapraszamy na bezpłatny i niezobowiązujący do zakupu pokaz palników do siedziby naszej firmy przy ulicy Księcia Józefa Poniatowskiego 11 w Kobyłce. Prosimy o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia dogodnego dla Państwa terminu szkolenia.Wszystkie palniki naszej produkcji posiadają deklarację zgodności WE oraz zostały oznaczone Europejskim znakiem CE.

Opinie o produkcie