lubZarejestruj

Piec na pellet Artel REDONDA Stal S8A - 6,97 kW + pilot

Wersja do druku
Piecyk peletowy REDONDA STAL S8A, o mocy 6,97 kW, z termostatem, pełną automatyką i pilotem, renomowanej włoskiej marki Artel.


UWAGA! Ze względu na zapewnienie Państwu usług serwisowych sprzedaż możliwa tylko w odległości do 100 km od Warszawy.


Klientów z dalszych okolic zapraszamy do kontaktu – pomożemy w znalezieniu odpowiedniego dystrybutora, który zapewni Państwu serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.Doskonale sprawdzą się w mieszkaniach, domkach letniskowych, niewielkich biurach i pracowniach.

Artel to jeden z czołowych producentów włoskich, powstały w 1981 roku. Od początku istnienia firma Artel stawia na wysoką jakość swoich produktów, jednocześnie dbając o środowisko naturalne. Dzięki takiemu podejściu marka wypracowała sobie silną pozycję na światowych rynkach.
Piecyki z serii REDONDA to urządzenia grzewcze, które wytwarzają gorące powietrze poprzez spalanie peletu drzewnego. Pellet jest produkowany z czystych, sprasowanych na specjalnej maszynie trocin drewnianych. Ma on postać drobnych, wydłużonych wałeczków o długości przeciętnie 1,5 - 2 cm i 6 mm średnicy. Ze względu na dużą gęstość paliwo to charakteryzuje wysoka kaloryczność. Jest to równocześnie paliwo bardzo wygodne w użytkowaniu, łatwe do przechowywania oraz zapewniające długą autonomię działania.
Wszystkie fazy działania piecyka sterowane są automatycznie, co pozwala uzyskać wysoką sprawność i efektywność.


Piecyki z serii REDONDA posiadają nowoczesną stylistykę, dzięki czemu są idealne do każdego współczesnego wnętrza. Posiadają niewielkie rozmiary oraz nowoczesną konstrukcję. Są ekonomiczne i proste w codziennej obsłudze, a co najważniejsze są ekologiczne.

Główne zalety piecyków Artel:

  • posiadają nowoczesną stylistykę, dzięki czemu są idealne do każdego współczesnego wnętrza,
  • wyświetlacz znajdujący się na tylnej części pieca, wskazuje ustawione programy, kody błędów oraz temperaturę otoczenia,
  • pilot zdalnego sterowania umożliwia włączenie wszystkich funkcji także z odległości,
  • alarm: po 1200 godzinach od serwisu, piec automatycznie wskaże konieczność skontaktowania się z serwisem technicznym w sprawie konserwacji. Nie przeszkodzi to w normalnym funkcjonowaniu pieca.
  • funkcja ekonomiczna: poprzez osiągnięcie żądanej temperatury, piec będzie pracował na minimalnej mocy, oszczędzając tym samym paliwo,
  • programowanie dzienne: można zaprogramować automatyczne włączenie i wyłączenie pieca w określonych godzinach - cykl będzie się powtarzał codziennie, do chwili wyłączenia funkcji,
  • funkcja automatyczna: funkcjonowanie pieca jest całkowicie zautomatyzowane na podstawie ustawionej temperatury oraz mocy,
  • Piece Artel są produkowane we Włoszech, w fabryce na przedmieściach Vicenzy oraz w Macedonii, a nie w Chinach. Model REDONDA jest jednym spośród kilkunastu modeli produkowanych przez tę firmę. Doświadczenie i ciągły rozwój technologiczny dają gwarancję jakości i długiej żywotności urządzenia. Nie kupujesz naszego piecyka na rok, ale na wiele lat,
  • sprawność modelu REDONDA S8A wynosi ok. 92,7% - potwierdzona szczegółowymi badaniami. Oznacza to, że piec, podczas procesu spalania, wykorzystuje 92,7% ciepła z każdego spalonego kilograma paliwa. Piece o mniejszej sprawności nie uzyskują takiej ilości ciepła, a niewykorzystane ciepło ucieka do komina w formie gorących spalin - stąd gorące rury kominowe. Prawidłowo zaprojektowana komora spalania oraz wymiennik ciepła w piecach ARTEL wykorzystują maksymalnie wytworzone podczas spalania ciepło (gorące "spaliny" ogrzewają wymiennik ciepła i dużo chłodniejsze trafiają do komina) oraz pozwalają na uzyskanie wyższych temperatur przy mniejszym zużyciu paliwa, a tym samym dają spore oszczędności.


Moduł Wi-Fi - czyli sterowanie pracą pieca za pomocą smartfona, tabletu i laptopa przez internet (moduł dostępny osobno).Piece Artel mają możliwość podpięcia modułu Wi-Fi. Moduł taki pozwala na zdalne sterowanie piecem za pośrednictwem aplikacji w telefonie, tablecie lub na laptopie. Jest to opcja szczególnie przydatna w pomieszczeniach, w których przebywamy nieregularnie i nie ma konieczności ich stałego ogrzewania. Jeśli dysponujemy domkiem letniskowym, do którego zaglądamy raz na jakiś czas, na przykład na jeden, dwa weekendy w miesiącu, to zazwyczaj ogrzewanie włączamy dopiero po przyjeździe na miejsce. Domek jest wyziębiony, a zanim się nagrzeje po prostu marzniemy. Mając zamontowany moduł Wi-Fi możemy zmienić ten stan rzeczy. Załóżmy, że w piątek rano podejmujemy decyzję, że w ten weekend jedziemy na działkę. Łączymy się zatem z piecem poprzez moduł Wi-Fi i ustawiamy uruchomienie pieca. Gdy po pracy dojedziemy na miejsce, powita nas przyjemne ciepło. Wcześniej musimy jedynie zadbać o pełny zasobnik, żeby piec miał skąd czerpać paliwo.


Naszym klientom oferujemy również system przyłączy kominowych, wykonanych z żaroodpornej czarnej stali montowany wewnątrz pomieszczenia (co tworzy oryginalny design) lub rury z kwasoodpornej, montowanej wewnątrz komina.Piecyki dostępne w kolorach: biały, bordo, ciemnoszary, czarny.
Na życzenie Klienta jest możliwość odpłatnej zmiany koloru na dowolny z palety RAL. Koszt zmiany koloru to 180 zł brutto. Termin oczekiwania to ok. 7 dni roboczych.

Gwarancja dla piecyków ARTEL wynosi 2 lata.
Firma MTM prowadzi serwis gwarancyjny i pogwarancyjny piecyków peletowych ARTEL. Wykonujemy również montaże oraz przeglądy okresowe.

Prosimy pamiętać, że przeglądy okresowe są warunkiem gwarancji i w przypadku ich braku tracą Państwo uprawnienia z tytułu gwarancji.

Istnieje możliwość zakupu z 8% stawką VAT.

O szczegóły pytaj sprzedawcę.


Opinie o produkcie

Zobacz produkty pasujące do: Piec na pellet Artel REDONDA Stal S8A - 6,97 kW + pilot