lubZarejestruj

Piec na pellet Artel CAYENNE 12 + pilot

Wersja do druku
Artel piecyk "CAYENNE 12" 12 kW, z termostatem, pełną automatyką i pilotem, renomowanej włoskiej marki Artel.

UWAGA! Ze względu na zapewnienie Państwu usług serwisowych sprzedaż możliwa tylko w odległości do 100 km od Warszawy.


Klientów z dalszych okolic zapraszamy do kontaktu – pomożemy w znalezieniu odpowiedniego dystrybutora, który zapewni Państwu serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.Doskonale sprawdzą się w mieszkaniach, domkach letniskowych, niewielkich biurach i pracowniach.


Artel to jeden z czołowych producentów włoskich, powstały w 1981 roku. Od początku istnienia firma Artel stawia na wysoką jakość swoich produktów, jednocześnie dbając o środowisko naturalne. Dzięki takiemu podejściu marka wypracowała sobie silną pozycję na światowych rynkach.
Piecyki z serii Cayenne to zarówno stylowe jak i ekonomiczne urządzenie zapewniające przytulną atmosferę idealnie zastępując tradycyjny kominek. Urządzenia te są zautomatyzowane, a regulacja pracy może odbywać się zarówno z panelu sterowania, jak i za pomocą pilota. System sterowania umożliwia samoczynne rozpalanie, sterowanie temperaturą, a także tygodniowe programowanie pracy.
Piecyki na pelet marki ARTEL to nie tylko dbałość o środowisko, ciekawy design czy automatyczna obsługa - to również najniższe koszty eksploatacji.

Główne zalety piecyków Artel:

 • posiadają nowoczesną stylistykę, dzięki czemu są idealne do każdego współczesnego wnętrza.
 • wyświetlacz znajdujący się na tylnej części pieca, wskazuje ustawione programy, kody błędów oraz temperaturę otoczenia.
 • pilot zdalnego sterowania umożliwia włączenie wszystkich funkcji także z odległości. Za pomocą pilota możemy: włączyć i wyłączyć urządzenie, ustawić żądaną temperaturę, ustawić moc pieca, uruchomić funkcję ekonomiczną, uruchomić funkcję TURBO, ustawić automatyczny programator - możliwość ustawienia dwóch programów, ustawić automatyczne włączenie i wyłączenie pieca w określonych przez użytkownika godzinach, aktywować lub deaktywować powtarzalność programów, aktywować lub deaktywować automatyczne włączanie i wyłączanie pieca - wyłączenie tej funkcji pozwala przejść do trybu ręcznego ustawienia.
 • alarm: po 1200 godzinach od serwisu, piec automatycznie wskaże konieczność skontaktowania się z serwisem technicznym w sprawie konserwacji. Nie przeszkodzi to w normalnym funkcjonowaniu pieca.
 • funkcja ekonomiczna: poprzez osiągnięcie żądanej temperatury, piec będzie pracował na minimalnej mocy, oszczędzając tym samym paliwo.
 • programowanie dzienne: można zaprogramować automatyczne włączenie i wyłączenie pieca w określonych godzinach - cykl będzie się powtarzał codziennie, do chwili wyłączenia funkcji.
 • funkcja automatyczna: funkcjonowanie pieca jest całkowicie zautomatyzowane na podstawie ustawionej temperatury oraz mocy.
 • piece Artel są produkowane we Włoszech, w fabryce na przedmieściach Vicenzy, a nie w Chinach. Model CAYENNE jest jednym spośród kilkunastu modeli produkowanych przez tę firmę. Doświadczenie i ciągły rozwój technologiczny dają gwarancję jakości i długiej żywotności urządzenia. Nie kupujesz naszego piecyka na rok, ale na wiele lat.
 • sprawność modelu CAYENNE wynosi ok. 93% - potwierdzona szczegółowymi badaniami. Oznacza to, że piec, podczas procesu spalania, wykorzystuje 93% ciepła z każdego spalonego kilograma paliwa. Piece o mniejszej sprawności nie uzyskują takiej ilości ciepła, a niewykorzystane ciepło ucieka do komina w formie gorących spalin - stąd gorące rury kominowe. Prawidłowo zaprojektowana komora spalania oraz wymiennik ciepła w piecach ARTEL wykorzystują maksymalnie wytworzone podczas spalania ciepło (gorące "spaliny" ogrzewają wymiennik ciepła i dużo chłodniejsze trafiają do komina) oraz pozwalają na uzyskanie wyższych temperatur przy mniejszym zużyciu paliwa, a tym samym dają spore oszczędności.
 • piec wyposażony jest w funkcję TURBO, która została opracowana na wypadek konieczności ogrzania pomieszczenia w szybkim czasie - na przykład po powrocie z wojaży czy awarii zasilania. Po wybraniu tej funkcji piec będzie pracował przez 30 minut na maksymalnej mocy, po tym czasie automatycznie wróci do ustawień sprzed aktywowania funkcji TURBO. Ponadto piec posiada funkcje SLEEP i EKONOMICZNĄ - pozwalające na ograniczenie kosztów eksploatacji z zachowaniem komfortu użytkowania.
 • gwarancja dla piecyków ARTEL wynosi 2 lata.
 • możliwość podpięcia modułu Wi-Fi.

Moduł Wi-Fi - czyli sterowanie pracą pieca za pomocą smartfona, tabletu i laptopa przez internet (moduł dostępny osobno).


Piece Artel mają możliwość podpięcia modułu Wi-Fi. Moduł taki pozwala na zdalne sterowanie piecem za pośrednictwem aplikacji w telefonie, tablecie lub na laptopie.
Jest to opcja szczególnie przydatna w pomieszczeniach, w których przebywamy nieregularnie i nie ma konieczności ich stałego ogrzewania.
Jeśli dysponujemy domkiem letniskowym, do którego zaglądamy raz na jakiś czas, na przykład na jeden, dwa weekendy w miesiącu, to zazwyczaj ogrzewanie włączamy dopiero po przyjeździe na miejsce. Domek jest wyziębiony, a zanim się nagrzeje po prostu marzniemy. Mając zamontowany moduł Wi-Fi możemy zmienić ten stan rzeczy. Załóżmy, że w piątek rano podejmujemy decyzję, że w ten weekend jedziemy na działkę. Łączymy się zatem z piecem poprzez moduł Wi-Fi i ustawiamy uruchomienie pieca. Gdy po pracy dojedziemy na miejsce, powita nas przyjemne ciepło. Wcześniej musimy jedynie zadbać o pełny zasobnik, żeby piec miał skąd czerpać paliwo.


Istnieje możliwość zakupu z 8% stawką VAT

O szczegóły pytaj sprzedawcę.Opinie o produkcie