lubZarejestruj

Nagrzewnica powietrza EMPEL 80R na pellet + palnik 80-100 kW

Wersja do druku
Nagrzewnica nadmuchowa wyposażona w palnik na pellet. Zestaw zawiera: nagrzewnica z głowicą, palnik pelletowy, podajnik, zasobnik na paliwo.


Charakterystyka nagrzewnicy:


Komora spalania: komora ma kształt owalny, co zmniejsza opory przepływu ogrzewanego powietrza. Wydłużona przednia część komory zapewnia więcej miejsca na płomień i popiół.
Przepływ spalin: trzyciągowy system przepływu spalin zwiększa wydajność nagrzewnicy, a tym samym wpływa na mniejsze zużycie paliwa.
Wymiennik ciepła: wykonany jest z grubej kwasoodpornej blachy, wytrzymałej na temperaturę gorących gazów ze spalanego pelletu.
Dodatkowy deflektor: unikatowym rozwiązaniem w nagrzewnicy jest regulowany trójkątny deflektor w przedniej części komory spalania, pozwalający dopasować równomierną prędkość przepływu gorących gazów przez wszystkie rury płomieniowe, a co za tym idzie, zwiększyć sprawność urządzenia.
Bezpieczeństwo użytkowania: proste i niezawodne sterowanie termostatami mechanicznymi zapewniające skuteczną ochronę przed wysoką temperaturą wymiennika i silnika. Nagrzewnice większej mocy z silnikami trójfazowymi posiadają dodatkowy termostat chroniący przed odwróconym przepływem powietrza.
Drzwi frontowe: konstrukcja drzwi pod montaż palnika pozwala na ich obustronny montaż, w zależności od potrzeb użytkownika. Drzwi posiadają dodatkową, wymienną płytę termiczną pełniącą jednocześnie rolę deflektora, zapobiegającą nadmiernemu nagrzewaniu się drzwi po zewnętrznej stronie.
Funkcja lato/zima: po przyłączeniu kanałów wentylacyjnych z lewej lub prawej, nagrzewnica w okresie letnim może pełnić funkcję centrali wentylacyjnej pozwalająca dostarczyć czyste powietrze do obiektu i schłodzić pomieszczenia, zaś w okresie zimowym otwarta strona wentylatora może zasysać powietrze z pomieszczenia i je dogrzewać.
Dystrybucja ciepłego powietrza: zastosowanie odpowiedniej głowicy pozwala na wolny wydmuch, wydmuch ukierunkowany lub wpięcie nagrzewnicy w system kanałowy. Duża wydajność wentylatora promieniowego pozwala na montaż kanałów do dystrybucji gorącego powietrza bez wspomagania dodatkowym wentylatorem.ELEMENTY UŁATWIAJĄCE PRACĘ SERWISOWE PODCZAS CZYSZCZENIA KOMORY I PALNIKA:

  • duże drzwiczki na długich ramionach z dwiema klamkami pozwalające odsunąć komfortowo palnik od światła komory bez użycia narzędzi,
  • szybki demontaż górnych ścianek nagrzewnicy zasłaniających wymiennik rurowy i część komory palnika z deflektorami,
  • swobodny dostęp do deflektora trzeciego ciągu - wykonanego z dwóch wyjmowanych żeliwnych płyt, materiału odpornego na wysokie temperatury,
  • dwie duże rewizje komory spalania i rur płomieniowych,
  • dodatkowe dwie rewizje w tylnej części wymiennika służące do czyszczenia z popiołów bez konieczności demontażu komina,
  • duże drzwi z możliwością obustronnego montażu ułatwiają dostęp serwisowy do komory spalania i możliwość postawienia zasobnika z peletem z dowolnej strony.

Opinie o produkcie