lubZarejestruj

Kurtyna powietrzna DIMPLEX - AC3N 1,5/3 kW

Wersja do druku
Kurtyna powietrzna AC3N z dwustopniową funkcją grzania 1500W/3000W oraz nadmuchem nieogrzanego powietrza. Produkt niemieckiej marki DIMPLEX


Kurtyny z serii AC to nowa linia i nowoczesny styl wysokiej jakości kurtyn, zapewniających wielokierunkowy i silny strumień ciepłego powietrza przy wejściach do sklepów, biur, czy innych pomieszczeń. Dzięki zmniejszeniu utraty ciepła ulatniającego się przez często otwierane drzwi, pozwalają one zredukować koszty energii, a tym samym zwiększyć zysk z prowadzonej działalności.


Głównym celem montowania kurtyny powietrznej jest stworzenie niewidzialnej bariery pomiędzy pomieszczeniami lub strefami o zróżnicowanej temperaturze.
W okresie zimowym nawiewany przez kurtynę strumień ciepłego powietrza zapobiega przedostawaniu się przez otwarte drzwi chłodnego powietrza z zewnątrz. Dzięki temu niwelowane są straty ciepła i obniżane koszty ogrzewania.
W okresie letnim, po wyłączeniu funkcji grzania, kurtyny nawiewają zimny strumień powietrza, tworząc jednocześnie barierę, która nie przepuszcza gorącego powietrza z zewnątrz. W przypadku zastosowania kurtyny w pomieszczeniach z klimatyzacją wpływa to na obniżenie kosztów chłodzenia pomieszczeń.
Ponadto kurtyny powietrzne zapobiegają przedostawaniu się do pomieszczeń pyłów ulicznych, owadów i wszelkich zanieczyszczeń.

Kurtyny powietrzne przeznaczone są do montażu zarówno na suficie jak i na ścianie.

Charakterystyka serii AC:

  • Nowa, zaokrąglona obudowa do nowoczesnych wnętrz.
  • Wybór ustawienia ogrzewania w trybie 50% lub 100%, lub nawiewu zimnego (cyrkulacja powietrza w sezonie letnim).
  • Regulowany kierunek nawiewu.
  • Idealne rozwiązanie pozwalające na "ciepłe przywitanie" w przypadku pojedynczych lub podwójnych drzwi wejściowych.
  • Modele AC3N, AC3RN, oraz AC45N przeznaczone są do obsługi drzwi pojedynczych.
  • Kurtyny powietrzne AC są także idealnym rozwiązaniem we wszystkich miejscach, gdzie potrzebny jest nawiew z góry.Montaż:

Wszystkie modele przeznaczone są do montażu na wysokości 2,3 m nad podłogą. Regulowany uchwyt pozwala na montaż w różnych kombinacjach, tak na suficie, jak i na ścianie oraz umożliwia optymalne ustawienie wylotu powietrza.Budowa/wykończenie:


Obudowa z tłoczonej stali z nakładkami z żaroodpornego plastiku w trwałym kolorze białym z kontrastującymi przełącznikami.

Podłączenie do sieci elektrycznej:

Urządzenie dostarczone jest bez przewodów zasilających. Przewody należy dobrać wg indywidualnych zapotrzebowań użytkownika.

Gwarancja producenta: 3 lata.Zalety urządzenia:

  • Dwustopniowy przełącznik mocy nagrzewnicy.
  • Zimny nadmuch.
  • Regulowany kierunek nawiewu.
  • Możliwy montaż ścienny i sufitowy.

Model przeznaczony do obsługi drzwi pojedynczych.


Opinie o produkcie