lubZarejestruj

Paliwo alternatywne

Paliwo alternatywne

KTS-F  EKOLOGICZNE PALIWO!Rosnąca w zastraszającym tempie ilość zużywanych tworzyw sztucznych stanowi olbrzymi problem ekologiczny w skali globalnej. Wynika to głównie z faktu, że tworzywa sztuczne nie są podatne na dekompozycję, hydrolizę lub degradację biologiczną, a ich usuwanie stanowi bardzo skomplikowany proces.

Oczywiście śmieci tego rodzaju można utylizować w spalarniach, ale uzyskana w ten sposób energia jest stosunkowo niewielka oraz niestety brakuje możliwości jej bezpośredniego magazynowania. Dodatkowo emisja spalin powoduje spore ograniczenia związane z lokalizacją inwestycji w tym opór środowisk lokalnych i organizacji proekologicznych.


Innym sposobem na pozbycie się odpadów poliolefinowych jest destrukcja termiczna- rozpad prowadzony w kontrolowanych warunkach beztlenowych w piecach krakerniczych. Obecnie stanowi ona jeden z najbardziej perspektywicznych kierunków zagospodarowania tego typu śmieci. Otrzymane w wyniku termokatalitycznego przetwarzania gazowe i ciekłe produkty węglowodorowe (KTSF) stanowią bardzo cenne surowce, które wykorzystywane są jako źródła energii cieplnej, komponenty paliw, dodatki w przemyśle chemicznym oraz do wytwarzania energii elektrycznej.


KTS-F (Komponent Tworzyw Sztucznych-Frakcje) jako surowiec energetyczny oznaczony kodem CN 3811 90 00 coraz częściej znajduje zastosowanie zarówno w przemyśle jak i niewielkich przydomowych kotłowniach. W związku z aktualnym rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 4 stycznia 2007 roku w sprawie wymagań jakościowych dla oleju opałowego, w których ilość siarki w przeliczeniu na masę paliwa nie może przekraczać 1%, KTS-F jest coraz częściej alternatywą jako źródło energii cieplnej.
Najważniejszymi cechami, które wyróżniają KTS-F spośród innych paliw oraz wykazują ich konkurencyjność są:
- wysoka kaloryczność sięgająca nawet 17kW z 1 litra,
- brak siarki,
- brak azotu,
- niższa cena o około 75% w stosunku do standardowego oleju opałowego Ekoterm.

Do spalenia tych paliw i uzyskania z nich energii wystarczy standardowy kocioł centralnego ogrzewania lub nagrzewnica powietrza wyposażona w podgrzewaną instalację paliwa, zbiornik oraz palnik typu KTS.


 Wartość  opałowa:
 KTS-F   Olej opałowy
 Gaz ziemny
 Pellet
 Węgiel kamienny
 kW 10,33/litr 10,17/litr 7,01/m3 5,13/kg 5,91/kg
 MJ 37,20/litr36,63/litr
25,23/m3
18,46/kg
21,27/kgTechnologia przetwarzania tworzyw sztucznych takich jak: polietylen, polipropylen, poliizobutylem w formie różnego rodzaju folii, butelek, beczek, kanistrów itp. na węglowodory, opracowana została w celu bezpiecznego i ekologicznego przetworzenia tej grupy tworzyw na paliwo KTS-F. W Polsce powstaje coraz więcej krakerni budowanych z myślą o katalicznym przetworze odpadów foliowych na KTS-F. Jedną z nich jest powołana w 2002 r. firma ze Skarżyska-Kamienna EKONAKS która jest w stanie wyprodukować 100m3 paliwa miesięcznie.Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dotyczącą urządzeń zasilanych paliwem KTS-F.
KTS-F - Urządzenia na paliwo alternatywne


Jeśli są Państwo zainteresowani produktami zasilanymi paliwami alternatywnymi, prosimy o kontakt telefoniczny +48 22 353-11-11 lub przez poniższy formularz.


Formularz kontaktowy

* oznaczone pola są wymagane
Imię i nazwisko*
Firma
Adres e-mail*
Telefon*
Temat wiadomości*
Treść wiadomości*